Fot. Radio Fiat

Niegdyś bezpłatne – niebawem płatne. Tak można opisać parkingi na obszarze wypoczynkowym Lisiniec na „Bałtyku”. 3 zł za godzinę postoju „krzyczą” obecnie tablice informacyjne, znajdujące się nieopodal parkingów.

Co ciekawe, opłata ma obowiązywać całodobowo, a nie jak w pozostałej części miasta – w godz. 9:00-17:00. W tej sprawie radny Piotr Wrona wystosował interpelację na prośbę mieszkańców zbulwersowanych całą sytuacją.

– Jeden z mieszkańców sam przedstawił dowód opłat w postaci paragonu za parking. To dało mi do myślenia i zapytałem, dlaczego miasto oddaje firmie zewnętrznej gospodarowanie parkingiem, a nie robi tego samemu przy pomocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Miejski Zarząd Dróg i Transportu z kolei prowadzi w Częstochowie całkowitą kontrolę parkowania i mógłby również administrować tym miejscem – mówił radny Piotr Wrona.

Według oficjalnego stanowiska, jakie przedstawił jeden z zastępców prezydenta miasta, taki stan rzeczy jest tłumaczony wzrostem kosztów utrzymania terenu. Prezydent ma prawne 14 dni na oficjalną odpowiedź w tej sprawie. O sytuacji będziemy informować na bieżąco.

BNO

Skip to content