Parkitka zaprasza na Dzień Otwarty Ośrodka Leczenia Raka Piersi – Jurajskiego Centrum Onkologii

 

W najbliższy wtorek od godz. 9:00 w częstochowskim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Bialskiej odbędzie się Dzień Otwarty Ośrodka Leczenia Raka Piersi – Jurajskiego Centrum Onkologii. Placówka zachęca do udziału wszystkich, dla których istotna jest tematyka leczenia oraz profilaktyki nowotworów.

W Dniu Otwartym udział wezmą m.in. lekarze, psycholog i kosmetolodzy, z którymi każdy zainteresowany będzie mógł porozmawiać, zadać pytania i otrzymać bezpłatną konsultację. Organizując to wydarzenie, placówka chce zwrócić uwagę na problematykę chorób onkologicznych oraz uświadamiać mieszkańców regionu jak skutecznie radzić sobie z ich konsekwencjami.

Podczas Dnia Otwartego specjaliści podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Lekarze będą uczyć samobadania i opowiedzą o tym, na jakie objawy należy zwracać uwagę. Psycholog wyjaśni jak skutecznie radzić sobie z nowotworem, aby wrócić do normalnego życia i pracy. Z kolei kosmetolodzy poinformują w jaki sposób retuszować skutki choroby dzięki zastosowaniu odpowiedniego makijażu.