O sprawie znalezienia martwego pasażera w jednym z autobusów MPK pisaliśmy kilka dni temu. Półleżącego i nieruszającego się mężczyznę zauważył kierowca. Niestety okazało się, że na ratunek było już za późno. Ok. godz. 17.40 zawiadomił policję. Na miejscu pojawiły się służby. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Prokurator zarządził sekcję zwłok, aby wyjaśnić przyczynę zgonu.

O szczegółach więcej mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie:

– Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny, którego zwłoki ujawniono w miejskim autobusie br. W toku tego śledztwa prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok pokrzywdzonego celem ustalenia przyczyny jego zgonu. Na podstawie wstępnych wyników sekcji zwłok ustalono, że przyczyną zgonu mężczyzny była niewydolność krążeniowo-oddechowa. W toku sekcji zwłok na ciele pokrzywdzonego nie stwierdzono żadnych obrażeń zewnętrznych i wewnętrznych.

W toku dalszego postępowania będą przeprowadzone badania histopatologiczne i toksykologiczne celem ustalenia bezpośredniej przyczyny zgonu mężczyzny.

Skip to content