Pięć wypadków w trzy dni – podsumowanie weekendu

Od piątku 19 listopada do niedzieli 21 listopada policjanci z częstochowskiej drogówki odnotowali 218 wykroczeń w ruchu drogowym. 103 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości.

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które wsiadły za kierownicę mimo braku uprawnień do kierowania oraz czterech kierowców pod wpływem alkoholu. Czterech zatrzymanych straciło swoje prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. W tym okresie na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 44 kolizji oraz pięciu wypadków.

– Pierwszy wypadek miał miejsce 19 listopada w Łochyni. Kierująca Skodą nie zachowała należytej ostrożności od poprzedzającego Fiata, najeżdżając na jego tył. W wyniku zdarzenia kierowca Fiata został przewieziony do szpitala. Kolejne zdarzenie miało miejsce również 19 listopada, tym razem w Częstochowie przy ul. Legionów. Tam kierująca Toyotą skręcając w lewo z ul. Faradaya w ul. Legionów, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierowcy Seata, doprowadzając do zderzenia. W wyniku tego zdarzenia pasażerka Seata z obrażeniami została zabrana do szpitala. 19 listopada w Częstochowie na Rynku Wieluńskim również doszło do wypadku drogowego. Tu kierująca Dacią nie udzieliła pierwszeństwa pieszemu, przechodzącemu przez przejście dla pieszych. W jego następstwie pieszy doznał obrażeń ciała i pozostał na leczeniu w szpitalu. 20 listopada w Michałowie kierujący pojazdem ciężarowym najechał na poruszającą się w tym samym kierunku rowerzystkę. W wyniku zdarzenia cyklistka doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. 20 listopada w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego kierująca pojazdem nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście, w wyniku czego ten doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala – poinformowała podkom. Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W tym samym czasie częstochowskie jednostki straży pożarnej interweniowały przy 33 sytuacjach, które miały miejsce w Częstochowie i na terenie powiatu.

– Prowadzone działania to gaszenie sześciu pożarów, usuwanie skutków 25 miejscowych zagrożeń oraz wyjazdy do dwóch alarmów fałszywych. Najpoważniejszą interwencją był pożar, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w częstochowskiej koksowni przy ul. Odlewników. W piątek po godzinie 21:00 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze przewodów energetycznych. Na miejsce zadysponowano w łącznie osiem jednostek straży pożarnej. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a sytuacja pożarowa została opanowana przed północą – mówił mł. bryg. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie weekendu 102 telefoniczne zgłoszenia od mieszkańców miasta.

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych (łącznie 29 zdarzeń). W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 10 obserwacji, które wymagały interwencji służb. Dziewięć z nich zrealizowali strażnicy, a jedna interwencja została przekazana do realizacji policji. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – wyjaśnił Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

W związku ze spadkiem temperatur w ostatnich dniach strażnicy miejscy wspólnie z policjantami patrolują miejsca, gdzie nocują osoby bezdomne. Częstochowskie służby mundurowe apelują do mieszkańców Częstochowy, aby szczególnie jesienią i zimą pomagać bezdomnym oraz zgłaszać miejsca, w których takie osoby przebywają.

BNO

Skip to content