Pieluchomajtki skutecznym rozwiązaniem na nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu może pojawić się w każdym wieku i poważnie ograniczyć codzienną aktywność. Krępujący wyciek moczu zwiększa ryzyko otarć okolic intymnych, nawracających infekcji i różnych chorób skóry. Jest również powodem nieprzyjemnego zapachu, którego można pozbyć się jedynie przez kąpiel i zmianę ubrania. Zdarza się zatem, że osoby z ciężkim nietrzymaniem moczu całkowicie wycofują się z życia społecznego i spędzają całe dnie w domu. Ich dolegliwość mogą rozwiązać pieluchomajtki dla dorosłych.

1. Pieluchomajtki na nietrzymanie moczu – kto może je nosić?
2. Skąd biorą się problemy z nietrzymaniem moczu?
3. Majtki chłonne dla kobiet i mężczyzn
4. Jak dobrać rozmiar pieluchomajtek TENA?

Majtki chłonne zwykle kojarzy się z dziećmi, jednak nie ma przeszkód, by nosili je dorośli. Dzięki nim można pozbyć się przykrego zapachu związanego z nietrzymaniem moczu. Ten kłopotliwy problem dotyczy nie tylko seniorów i osób obłożnie chorych, gdyż występuje nawet u młodych kobiet jako powikłanie po porodzie siłami natury. Specjalne majtki pozwalają normalnie funkcjonować nawet przy ciężkim nietrzymaniu moczu. Dowiedz się więcej na ich temat.

Pieluchomajtki na nietrzymanie moczu – kto może je nosić?

Wkładki urologiczne wchłaniają jedynie śladowe ilości moczu, dlatego w przypadku ciężkiego nietrzymania moczu powinno się stosować tylko pieluchomajtki. Z ich pomocą kobiety i mężczyźni odzyskują pewność siebie w każdej sytuacji. Problem nietrzymania moczu może pojawić się nawet u młodych kobiet w okresie ciąży, a następnie utrzymać się po porodzie siłami natury. Noszenie majtek chłonnych zapobiega niekontrolowanym wyciekom moczu w czasie: kichania, kaszlu, śmiechu i dźwigania ciężkich przedmiotów.
Również panowie mogą zastąpić zwykłą bieliznę majtkami wchłaniającymi mocz. Dzięki nim spokojniej przejdą przez okres rekonwalescencji po operacjach urologicznych i poradzą sobie z problemami z nietrzymaniem moczu. Ponadto wkładki anatomiczne zapewnią im komfort i zabezpieczą obolałe narządy płciowe przed podrażnieniami.

Skąd biorą się problemy z nietrzymaniem moczu?

Nietrzymanie moczu wynika z osłabienia mięśni dna miednicy. To właśnie one odpowiadają za zaciskanie cewki moczowej i powstrzymywanie strumienia moczu. Osłabione mięśnie nie są w stanie zatrzymać wycieku. Do osłabienia mięśni dna miednicy dochodzi w wyniku porodu naturalnego i silnego parcia główki dziecka na krocze. Mięśnie stają się słabsze także w przypadku operacji ginekologicznych i urologicznych oraz na skutek wypadków. Nietrzymanie moczu może wiążąc się również z wiekiem. Naturalne procesy starzenia organizmu powodują obniżenie siły mięśniowej w całym ciele, dlatego seniorzy mają trudności z powstrzymaniem potrzeb fizjologicznych.

Majtki chłonne dla kobiet i mężczyzn

W przypadku osób dorosłych pieluchomajtki wyglądają niemal jak zwykła bielizna. Różne rodzaje pieluchomajtek można dopasować do sylwetki i własnych preferencji. Majtki chłonne nie odznaczają się pod ubraniem. Nie wyglądają jak dziecięce, grube pieluchy i zapewniają maksymalny komfort. Są praktycznie niewyczuwalne, dlatego ich noszenie nie powoduje zakłopotania. Wystarczy założyć je pod wyjściową sukienkę lub spodnie i cieszyć się zwykłą aktywnością. Wyciek moczu zostanie całkowicie wchłonięty. Majtki TENA zapobiegają przedostawaniu się nieprzyjemnego zapachu, dlatego problem nietrzymania moczu jest zupełnie niezauważalny dla otoczenia.
Męskie i damskie majtki chłonne są dostępne wraz ze specjalnym pasem mocującym, który ułatwia zmianę zmoczonej bielizny chłonnej. Majtki z wkładem na nietrzymanie moczu sprawdzają się na dzień i na noc, dlatego można używać ich również w przypadku pacjentów leżących, wymagających całodobowej opieki. Pieluchomajtki utrzymują skórę w okolicach intymnych w suchości, dzięki czemu zapobiegają pojawianiu się zaczerwienienia i bolesnych otarć.
Pacjent leżący, który musi korzystać z majtek chłonnych, może otrzymać refundację na zakup pieluch. Są to wyroby medyczne, które służą do pielęgnacji pacjenta m.in.: geriatrycznego i objętego opieką paliatywną. Dzięki temu pacjenci z nietrzymaniem moczu i ich opiekunowie mogą zakupić wyroby chłonne w atrakcyjnej cenie.

Jak dobrać rozmiar pieluchomajtek TENA?

Pieluchomajtki skutecznie chronią przed przeciekaniem moczu i nieprzyjemnym zapachem, jeśli są prawidłowo dopasowane. Ich rozmiar nie może być za mały ani za duży. Za małe majtki nie wchłoną wycieku moczu, gdyż nie zabezpieczą całej powierzchni krocza. Za duże pieluchy spowodują z kolei wyciekami moczu bokami majtek. Prawidłowy rozmiar pieluch na nietrzymanie moczu powinno się dobierać za pomocą tabeli rozmiarów TENA. Powinno się w niej sprawdzić, jaki obwód pasa i bioder odpowiada rozmiarowi wyrobu medycznego. Dodatkowo można zamówić dla pacjenta próbki pieluchomajtek TENA, by je przymierzyć i wybrać optymalną wielkość. Bezpłatna próbka pomoże również dopasować chłonność pieluchomajtek do ciężkości nietrzymania moczu u konkretnej osoby.
Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z marką TENA.

Skip to content