Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej otrzymało dziś symboliczny czek, który przeznaczy na rozwój ośrodka.

– Otrzymujemy dzisiaj z rezerwy budżetowej państwa 2,5 miliona złotych – mówi prezes Stowarzyszenia, Anna Kaptacz. – Te pieniądze będę przeznaczone na rozbudowę budynku i na cele hospicyjne – szczególnie na oddział stacjonarny oraz dzienny. Hospicjum będzie się mieściło przy ul. Kopernika 17.

Senator Ryszard Majer zwraca uwagę na to, co wiąże się z tym wydarzeniem.

Podczas jednej z wizyt premiera Mateusza Morawieckiego w Częstochowie zasygnalizowaliśmy problem związany z brakiem dofinansowania hospicjów w Polsce – mówi senator. – Odpowiedź ze strony rządu Prawa i Sprawiedliwości przyszła właśnie teraz, w związku z czym mieliśmy przyjemność przekazać z rezerwy celowej prezesa Rady Ministrów 2,5 miliona złotych na budowę hospicjum przy ul. Kopernika. Jestem przekonany, że w znaczący sposób wpłynie to na ofertę i bazę lokalową tego typu instytucji – podsumowuje Majer.

Czek został przekazany podczas specjalnej uroczystości w siedzibie Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

MSI