Pierwsze czytanie projektu budżetu miasta na 2018 rok

Dziś (środa 6 grudnia) odbyła się sesja Rady Miasta Częstochowa, podczas której odbyło się pierwsze czytanie dotyczące projektu uchwały budżetu miasta na 2018 rok.

Przewiduje on wydatki w wysokości 1 mld 320 mln i o 56 mln mniejsze. Deficyt ma zostać pokryty z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Na inwestycje będzie przeznaczone około 20% całości, czyli ponad 260 mln.

O tym co przewiduje projekt budżetu oraz jaki jest kolejny etap jego uchwalania mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik częstochowskiego magistratu.

Budowę centrów przesiadkowych, termomodernizację obiektów użyteczności publicznej, odwodnienie dzielnicy Grabówka, program budowy i przebudowy ulic i dróg lokalnych, przebudowa DK-1 i drogi numer 46 oraz 908 – mówi Włodzimierz Tutaj.

O wnioskach radnych złożonych do projektu budżetu na 2018 rok mówi Artur Gawroński, Przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Zgłosiliśmy kilka uwag do niepokojących zjawisk, które Pan Prezydent zaproponował, czyli cięcia środków dla najbiedniejszych i najuboższych. Prezydent przedstawił budżet z wieloma niewiadomymi – są pozycje i to wielomilionowe, jak budowa dróg, bez informacji, jakie drogi mają być budowane. Na tym etapie zaproponowany budżet z naszego punktu widzenia jest zły – mówi Artur Gawroński.

Kolejna sesja, podczas której radni będą głosować w sprawie budżetu miasta na przyszły rok odbędzie się najprawdopodobniej jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

PK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content