Skra Częstochowa wygrała pierwszy mecz w Fortuna 1 Lidze zdobywając tym samym swoje pierwsze punkty. Było to spotkanie z Resovią Rzeszów, które zakończyło się wynikiem 1:0 dla drużyny z Częstochowy, po bramce Macieja Masa.

Choć pierwsza połowa tego nie zapowiadała, Skrze Częstochowa udało się wywalczyć trzy punkty w lidze. – W pierwszej połowie nie realizowaliśmy naszych założeń, druga część była lepsza – mówi Jakub Dziółek, trener klubu z Częstochowy:

Były to dla nas duże emocje. Gratuluję zawodnikom meczu i włożonego wysiłku. Przygotowywaliśmy się do tak trudnego spotkania. Mimo że wiedzieliśmy co i jak, nie realizowaliśmy swoich założeń w pierwszej połowie. Przerwa pozwoliła nam na korektę i druga połowa była na pewno lepsza. Byliśmy spory czas w defensywie, ale zawodnicy dobrze spisali się w obronie.

Bramka dająca zwycięstwo Skrze padła w drugiej połowie spotkania, dokładnie w 58 minucie. Jej strzelcem był Maciej Mas, który tak opisuje tę sytuację:

To była sytuacja po stałym fragmencie gry. Rafał wstrzelił piłkę w pole karne, Adam Mesjasz uderzył, piłka odbiła się pod moje nogi i nie pozostało mi nic innego jak trafić bramkę. Wiedzieliśmy, że Resovia na pewno od początku na nasz ruszy, ale cieszy to, że przetrwaliśmy ten cięższy okres w pierwszej połowie, a potem nie oddaliśmy prowadzenia

Aktualnie, po trzech spotkaniach, Skra Częstochowa zajmuje 11. miejsce w lidze z dorobkiem trzech punktów. Należy jednak pamiętać, że większość klubów w Fortuna 1 Lidze nie rozegrało jeszcze spotkań w ramach trzeciej kolejki. Kolejny mecz częstochowianie rozegrają z Miedzią Legnica. Spotkanie odbędzie się 17 sierpnia o godz. 18.00.