Za nami pierwszy dzień XII Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej. Ponad 2000 uczestników rywalizowało w 12 halach w Częstochowie i okolicach. Najlepsi z nich jutro wystąpią w etapie pucharowym, w którym wyłonione zostaną najlepsze drużyny w kraju.

Mistrzostwa na szczeblu ogólnopolskim to bardzo duża impreza, która już po raz trzeci w historii jest organizowana przez Archidiecezję Częstochowską. Do naszego miasta zjechały drużyny lektorów i ministrantów z najodleglejszych miejsc w Polsce m.in. Gdańska, Elbląga czy Słupska. Do organizacji tak wielkiego turnieju potrzeba wielu miejsc, w których młodzi piłkarze mogą rozgrywać swoje mecze. Turniej odbywa się w Częstochowie, Poczesnej, Ostrowach nad Okszą, Olsztynie, Rędzinach, Kłobucku, Blachowni i Konopiskach.

O godz. 18.30 rozegrany został wyjątkowy mecz pomiędzy księżmi i opiekunami z południowych diecezji przeciwko tym z północy kraju. Nie chodziło oczywiście o wynik, a o integrację i zabawę. Nie można zapomnieć również o chrześcijańskim charakterze turnieju. Pierwszy dzień Mistrzostw zostanie zakończony Apelem przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej w sanktuarium na Jasnej Górze.

Jutrzejszy dzień rozpocznie się o godz. 8.00 Mszą św. w kościele św. Wojciecha. Eucharystia będzie koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji bp. Antoniego Długosza. Zaraz po Mszy św. zawodnicy wracają do rywalizacji o puchar. Po zakończeniu rozgrywek wszyscy ministranci i lektorzy będą mogli zrelaksować się i pobawić przy muzyce. Planowany koncert ks. Jakuba Bartczaka odbędzie się o 15.30 w Hali Sportowej Częstochowa.

Potem rozegrany zostanie mecz „księża kontra znani sportowcy”. Na koniec to, na co wszyscy najbardziej czekają. Najlepsze w swoich kategoriach drużyny będą mogły wznieść w górę Puchar „Króluj nam Chryste.”

Wyniki z pierwszego dnia rywalizacji wkrótce na http://mistrzostwa2017.czest.pl

Skip to content