Pierwszy Plener Fotograficzny w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

13 lipca Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie zaprosiło wszystkich amatorów robienia zdjęć na Pierwszy Plener Fotograficzny. Modelami oczywiście zostały wcześniej wybrane psy ze Schroniska. O całej akcji, skąd pomysł i jakie są oczekiwania mówi Marta Pasieka, pracownik Schroniska:
– Ten Plener Fotograficzny to niezwykła przygoda nie tylko dla zwierząt, ale przede wszystkim dla fotografów, którzy przyjechali, aby zmierzyć się z otoczeniem i takimi modelami. Celem jest przygotowanie wystawy plastycznej, kalendarza oraz ulotki informacyjnej, która zachęcałaby do adopcji zwierząt z naszego Schroniska.
Jedną z przybyłych artystek fotografii jest Aleksandra Madejska, znana autorka bloga Magiczna Częstochowa – na której prezentowane są prace związane z fotografią m.in. naszego miasta. O tym, dlaczego akurat wybrała ten plener i czy zwierzęta są wdzięcznymi modelami mówi, tak:
– Sprowadza mnie tutaj miłość do zwierząt. Sama posiadam psa i kota, które znalazłam na ulicy. Zawsze chętnie biorę udział w takich akcjach jeżeli tylko mogę pomóc swoją pracą. Zwierzęta są wspaniałymi modelami, ponieważ nie marudzą, w ich oczach można dostrzec miłość do człowieka. Jeżeli podejdzie się do nich z taką samą pasją i miłością to zawsze chętnie się odwdzięczą.
Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w akcji mamy informację, że Druga edycja Pleneru odbędzie się już w najbliższy wtorek 18 lipca od godz. 13.00.

MK