48 kolizji na drogach Częstochowy i powiatu odnotowali w miniony weekend lokalni policjanci. Wykroczenia drogowe popełniło w tym czasie 213 kierowców, z czego 73 przekroczyło dozwoloną prędkość.

Doszło także do jednego wypadku, o czym mówi podkom. Sabina Chyra -Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

– Wypadek miał miejsce w Częstochowie 3 grudnia przy ul. Kurpińskiego-Ponurego. Kierowca Fiata nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu elektryczną hulajnogą, przejeżdżającemu na oznakowanej ścieżce dla rowerzystów. W wyniku zderzenia kierujący hulajnogą doznał obrażeń ciała – powiedziała oficer prasowa KMP w Częstochowie.

Pierwszy weekend grudnia to dla częstochowskich strażaków 27 sytuacji, w których podjęto odpowiednie działania.

– Prowadzone działania to gaszenie sześciu pożarów, usuwanie skutków 18 miejscowych zagrożeń oraz wyjazdy do trzech fałszywych alarmów. Wciąż przypominamy o zagrożeniach związanych z trwającym sezonem grzewczym. W omawianych interwencjach nie brakło niestety zdarzeń spowodowanych nieprawidłowym użytkowaniem urządzeń grzewczych. Na szczęście żadne nie skończyło się tragicznie, ale przypominamy, że coroczna wizyta kominiarza oraz sprawdzenie urządzeń grzewczych jest obowiązkowe. Zachęcam jednocześnie do zakupu czujników dymu i tlenku węgla, które mogą uratować nasze życie i zdrowie – przypomniał mł. bryg. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Ponad 108 zgłoszeń od mieszkańców przyjęli w ostatnich dniach dyżurni Straży Miejskiej. Jak zaznacza Artur Kucharski, rzecznik prasowy instytucji, podobnie, jak w poprzednich tygodniach, także i w tym częstochowianie prosili głównie o interwencje związane z zakłócaniem ich spokoju.

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych – 26 zdarzeń. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej. W weekend zabezpieczaliśmy wydawanie paczek mikołajkowych przy ul. Krakowskiej – mówił Artur Kucharski.

Straż Miejska w Częstochowie apeluje też do mieszkańców miasta, aby w okresie jesieni i zimy zgłaszać pobyt osób bezdomnych w miejscach, w których są one narażone na wyziębienie.

BNO

Skip to content