Pierwszy weekend wakacji – służby miały pełne ręce roboty

Koniec roku szkolnego obfituje w wiele imprez i wydarzeń, adresowanych do młodzieży szkolnej. Zwykle służby mają w tych dniach więcej pracy, bo oprócz typowych zadań dochodzi jeszcze konieczność nadzoru nad imprezującymi nastolatkami.

Najwięcej interwencji w związku ze świętowaniem rozpoczęcia wakacji miała Straż Miejska. Artur Kucharski relacjonuje, że większość zgłoszeń, do których strażnicy byli wzywani, dotyczyła zakłócania spokoju:

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego weekendu 162 telefoniczne zgłoszenia od mieszkańców miasta. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego, osób nietrzeźwych oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych – było to 68 zgłoszeń.

Upały, jakie obserwujemy w ostatnich dniach, sprzyjają także powstawaniu zagrożeń pożarowych. Jak relacjonuje mł. bryg. Kamil Dzwonnik, częstochowska Straż Pożarna w ciągu ostatniego weekendu musiała mierzyć się ośmioma pożarami:

W ostatni czerwcowy weekend na terenie Częstochowy i powiatu częstochowskiego powstały 64 zdarzenia, wymagające interwencji strażaków. Prowadzone działania to gaszenie ośmiu pożarów, usuwanie skutków 54 miejscowych zagrożeń oraz wyjazdy do dwóch alarmów fałszywych. Osoby poszkodowane w wyniku powstałych zdarzeń to uczestnicy czterech wypadków w komunikacji drogowej.

Jak relacjonuje asp. Daniel Zych z częstochowskiej Policji, dwa z czterech wymienionych wcześniej wypadków były poważne. W jednym z nich ucierpiał rowerzysta, którego odwieziono do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała:

W ostatni weekend czerwca na drogach Częstochowy i powiatu doszło do dwóch poważnych wypadków i 44 kolizji drogowych. Najtragiczniejszy wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu DK91 z ul. Warszawską, gdzie kierujący pojazdem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa 67-letniemu rowerzyście. Poszkodowany ze złamaniem przedniej części trzonu kręgosłupa oraz krwotokiem tętnicy skroniowej został przewieziony do szpitala. Ponadto policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców, czterech, którzy nie mieli uprawnień. Ujawnili także 209 wykroczeń, z czego 110 za dotyczyło nadmiernej prędkości. Zatrzymano także 28 dowodów rejestracyjnych, z czego 20 ze względu na zły stan techniczny pojazdów.

Pierwszy weekend wakacji jest z reguły najbardziej intensywny dla służb. Miejmy nadzieję, że kolejne weekendy lipca i sierpnia będą upływały bez tragicznych zdarzeń.

Skip to content