Kolejna odsłona warsztatów biblijnych zawita do Księgarni Świętego Pawła. Tym razem tematyka będzie nawiązywać do pięknej księgi ze Starego Testamentu. Ks. Przemysław Kosior z Towarzystwa Świętego Pawła zwraca uwagę, że treść kolejnych warsztatów mocno nawiązuję do Dnia Życia Konsekrowanego:

Tym razem wybraliśmy cytat z Pieśni nad pieśniami, fragment „Czy widzieliście tego, który kocha serce moje?” jest to z trzeciego rozdziału z Pieśni nad pieśniami. Jest to temat w kontekście dnia poprzedzającego warsztaty, bo warsztaty będą 3 lutego. Dzień wcześniej mamy Dzień Życia Konsekrowanego i jest to dzień poświęcony tym wszystkim osobom, które zakochały się w Panu Bogu tą miłością.

Najprościej znaleźć Pana Boga w Jego słowie, warsztaty są do tego idealną okazją. Na spotkanie zaprasza s. Iwona Kopacz:

Dzień Życia Konsekrowanego to jest taki fajny dzień, gdzie można sobie właśnie wrócić do tej pierwszej miłości. Tekst, który proponujemy na warsztatach do tego też nawiązuje: „Nocą na posłaniu szukam tego, którego kocha moje serce. Szukam, ale nie znajduję.”. Myślę, że to nie jest tylko poszukiwanie osób konsekrowanych, ale wielu ludzi, którzy chcieliby żyć głębiej, pełniej, ale nie wiedzą jak. Zapraszamy na warsztaty, żeby zobaczyć jak Pismo Święte może nam pomóc, jak szukać Tego, którego ukochało nasze serce.

Niedziela (26 stycznia) była pierwszą Niedzielą Słowa Bożego. Warsztaty są dobrą okazją do kontynuowania tego dnia poprzez czytanie i rozważanie w sercu Słowa Bożego, jak i głoszenie tego słowa innym. Warsztaty opierają się na metodzie błogosławionego Jakuba Alberione. Polega ona na omówieniu fragmentu z Pisma Świętego metodą Jezus Drogą, Prawdą i Życiem. Spotkania w ramach warsztatów biblijnych odbywają się cyklicznie w pierwsze poniedziałki każdego miesiąca. Najbliższe spotkanie będzie miało miejsce 3 lutego, o godz. 17.15 w Księgarni Świętego Pawła w Częstochowie przy ul. 7 kamienic. Patronatem medialnym spotkanie objęło Radio Fiat.

Foto źródło: facebook/ksiegarniaswietegopawla

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content