Policjanci z częstochowskiej drogówki prowadzą czynności na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś (piątek 26 listopada) ok. 11.30 na 417. kilometrze autostrady A1.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca utracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego jego ciężarówka z naczepą przewróciła się, blokując drogę.

– Kierujący zespołem pojazdów 43-letni mieszkaniec województwie kujawsko-pomorskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg. Kierowana przez niego cysterna przewróciła się na bok, blokując wszystkie pasy ruchu i powodując wyciek przewożonej w niej tzw. gęstwy drożdżowej – poinformowała podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Jak dodaje oficer prasowy częstochowskiej Komendy Miejskiej Policji, droga w kierunku Łodzi będzie nieprzejezdna jeszcze przez co najmniej kilka godzin.

– Policja kieruje na objazdy na węźle Jasna Góra w Drogę Krajową 43. Kierujący z niewielkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak się okazało, był pijany. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w jego organizmie – dodała podkom.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia. Ponadto sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na okres 15 lat.

BNO

 

Skip to content