Piknik „Dzień bez samochodu”

DSCF6537

W ramach obchodów „Dnia bez samochodu” zorganizowanego w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu na Placu Biegańskiego w Częstochowie odbył się piknik, którego główną atrakcją było miasteczko ruchu drogowego.

W programie imprezy znalazły się min.: pokaz mody rowerowo-piknikowej, gra w mega scrabble, fotobudka, pokaz pierwszej pomocy, symulator wypadków, czy animacje dla dzieci. Największą atrakcją było jednak miasteczko ruchu drogowego, którego pokonanie większości uczestników sprawiło nie lada problem. Piknik odbył się w godzinach: 11.00 – 14.00.

W ramach akcji, której celem jest przede wszystkim propagowanie postaw proekologicznych oraz zachęcenie do jak najczęstszego korzystania ze środków zbiorowego transportu publicznego można dziś w Częstochowie za darmo jeździć autobusami i tramwajami. Wystarczy udowodnić, że jest się właścicielem samochodu, poprzez okazanie dowodu rejestracyjnego, aby otrzymać od kierującego autobusem, bądź motorniczego, specjalny darmowy bilet.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content