W piątek, 3 czerwca, w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 17 im. Stanisława Wyspiańskiego w Częstochowie, na boisku szkolnym przed nowo odremontowanym, funkcjonalnym budynkiem szkoły odbył się piknik integrujący środowisko szkolne i lokalne dzielnicy Raków i Ostatni Grosz.

W trakcie festynu trwała zbiórka pieniędzy i darów na rzecz Ukrainy.

Gospodarze szkoły przygotowali moc atrakcji. Najmłodsi uczestnicy świetnie bawili się na dmuchańcach, starsi mogli delektować się pysznym, domowym ciastem i kawą. Były również: wata cukrowa, popcorn oraz grochówka, grillowana kiełbasa i kaszanka, zapiekanki, chleb ze smalcem i ogórkami.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska: vintage, spiżarnia z domowymi przetworami i rękodziełem artystycznym. Była też fotobudka oraz stoisko dla dzieci z fantazyjnym malowaniem twarzy i kolorowymi warkoczykami. Główną nagrodą w loterii fantowej był rower górski oprócz tego można było wylosować hulajnogę wyczynową, rolki rekreacyjne oraz wiele cennych rzeczy.

Nie zabrakło pokazów: autobusu “Londyńczyka”, straży pożarnej, policji konnej. Można było się nauczyć udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, a także uzyskać bezpłatną pomoc prawną, psychologiczną dla osób dotkniętych kryzysami.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały, tańczyły krakowiaka i hiszpańskie flamenco. Popisały się umiejętnościami gry na ukulele , bum-bum rurkach, gitarze, perkusji.

Festyn rodzinny okazał się wspaniałym, radosnym, atrakcyjnym i integrującym wydarzeniem. Kompetentne i kreatywne zarządzanie dyrekcji szkoły, ogromne zaangażowanie nauczycieli, bezinteresowne wsparcie rodziców, przychylność darczyńców przyczyniły się do sukcesu przedsięwzięcia.

Piknik w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 17 im. Stanisława Wyspiańskiego
Skip to content