PILNE! Zderzenie autokaru i dwóch ciężarówek w Bogusławicach!

Fot. twitter.com/Remizapl

W miejscowości Bogusławice pod Częstochową miał miejsce wypadek z udziałem dwóch samochodów ciężarowych oraz autobusu turystycznego.

Ranne są łącznie 32 osoby.

– Przed godz. 14:00 do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie wpłynęła informacja, że na Drodze Krajowej nr 1 w miejscowości Bogusławice w kierunku Warszawy doszło do wypadku autokaru z samochodem ciężarowym. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, iż w zdarzeniu biorą udział trzy pojazdy, w tym dwie ciężarówki – jedna typu silos i druga typu tandem, przewożąca przesyłki i jak ustalono – materiały niebezpieczne, które mogły być przyczyną pożaru tego pojazdu. W tej chwili sytuacja pożarowa została opanowana. Autokarem podróżowało 26 osób, spośród których większość opuściła pojazd o własnych siłach. Zostały one ewakuowane przez jednostki ochrony przeciwpożarowej. Największy problem był z kierowcą autobusu, który został zakleszczony. Został on uwolniony przy użyciu ciężkiego sprzętu z zakresu ratownictwa technicznego. Obecnie 11 osób zostało przetransportowanych do szpitala. Na miejscu pojawiły się zespoły ratownictwa medycznego, jak również trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pozostałe osoby o najniższym priorytecie ratowniczym znajdują się w namiocie rozstawionym jednostki ochrony przeciwpożarowej. Na miejscu znajduje się 30 zastępów straży pożarnej. Utrudnienia potrwają do godzin wieczornych – podaje naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie mł. bryg. mgr Kamil Dzwonnik.

Na miejsce wypadku wysłano wojskowy śmigłowiec ratowniczy. Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Usuwanie skutków zdarzenia i przewrócenie ruchu potrwa co najmniej kilka godzin.

BNO