Kartka z podziękowaniem pozostawiona przez jedną z bezdomnych osób/fot. SM w Częstochowie

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli wandala, który zdewastował wiatę autobusową w rejonie al. Wyzwolenia. Do zdarzenia doszło na początku tygodnia w godzinach wieczornych.

Młody mężczyzna dewastował rozkład jazdy autobusów, a następnie malował markerem po szybach wiaty. Sprawca wsiadł następnie do autobusu i odjechał.

– Strażnicy szybko ujęli sprawcę. W trakcie czynności służbowych okazało się, że jest on nieletni. Został przekazany pod opiekę rodzicom, a informacja o dewastacji została przekazana na V Komisariat Policji przy ul. Czecha. To kolejny wandal, który w ostatnich dniach dewastował przystanek autobusowy w rejonie dzielnicy Północ i został ujęty przez częstochowskich strażników miejskich – mówił Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

To niejedyna w tym tygodniu akcja Straży Miejskiej. W poniedziałek strażnicy wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili na terenie Częstochowy kolejne miejsce z nielegalnymi papierosami, które miały trafić do sprzedaży.

– Strażnicy miejscy i celnicy prowadzili na terenie miasta działania zmierzające do ujawnienia sprzedaży nielegalnych wyrobów tytoniowych lub alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Podczas wykonywania czynności służbowych funkcjonariusze Straży Miejskiej i Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili 4800 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Sprawę do dalszej realizacji przejęli celnicy. To kolejna udana współpraca częstochowskich strażników miejskich z celnikami – dodał Artur Kucharski.

Po raz kolejny w mroźną noc częstochowscy strażnicy kontrolowali pustostany i rozdawali osobom bezdomnym ciepłe pożywienie. Funkcjonariuszy spotkała też miła niespodzianka – w jednym z pustostanów czekała na nich karteczka z podziękowaniem za niesioną pomoc.

BNO

Skip to content