Piłsudskiego przejezdna dla wszystkich

Fot. Radio Fiat

Ul. Piłsudskiego w Częstochowie wreszcie przejezdna. W ubiegłym tygodniu zniknął znak zakazujący przejazdu osobom, które nie dojeżdżają jedynie do posesji. Nowa nawierzchnia powstała w ramach budowy trzech centrów przesiadkowych w Częstochowie.

Oddanie całej inwestycji realizowanej przy ul. Piłsudskiego ma nastąpić w okolicach Świat Bożego Narodzenia tego roku. Poruszając się po nowo położonej drodze, bądźmy jednak ostrożni, gdyż prace wykończeniowe nadal trwają – tłumaczy Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowskie.

– Tam wciąż oczywiście trwa budowa centrum przesiadkowego. Od dłuższego czasu jego kształt jest docelowy. Obecnie realizowane są prace na peronach. Ich zaawansowanie pozwala już na to, by ul. Piłsudskiego była przejezdna. Należy jednak uważać na znaki. To kierownik budowy decyduje o tym, co dzieje się na terenie budowy. Przejazd jest możliwy nie tylko dla mieszkańców ulicy, jednak wciąż odbywa się to warunkowo. 

Jedną z ważniejszych informacji, o jakiej powinni pamiętać użytkownicy drogi przy ul. Piłsudskiego to nowo wybudowane parkingi, które przez wielu nie są użytkowane zgodnie z przeznaczeniem. Parkując zatem w tamtym miejscu, zwracajmy uwagę na znaki.

– Te mówią wyraźnie, gdzie jest droga rowerowa, gdzie należy i nie należy parkować. Pamiętajmy, że parkowanie jest tam równoległe, a nie jak niektórzy kierowcy sobie wymyślają – skośne. To, że zatoka jest poszerzona i konstrukcyjnie wyznaczona po ukosie, jest zrobione po to, by jeden kierowca mógł komfortowo zaparkować, a nie po to, by dwa samochody mogły skośnie najechać na chodnik, utrudniając poruszanie się rowerzystom – dodaje Maciej Hasik.

Ukończenie budowy węzłów przesiadkowych w Częstochowie planowane jest na 2021 rok.

BNO

Skip to content