Ku końcowi zbliża się wyborcza kampania, a finalne dni to czas podsumowań i ostatnich apeli. Na przykład pro-frekwencyjnych. Zgromadzeni przed Muzeum Monet i Medali św. Jana Pawła II częstochowscy działacze Prawa i Sprawiedliwości zachęcali swoich wyborców do wzięcia udziału w niedzielnym głosowaniu hasłem „Głosuj za Polską”.

Wśród nich senator RP Artur Warzocha.

– Kilka dni temu prezes Jarosław Kaczyński wraz z premierem Mateuszem Morawieckim przedstawili Piątkę dla Polski – mówił. – Jeżeli chcemy to zrealizować, to poprosimy o twoją, czyli waszą Piątkę – nie dla PiS-u – ale dla Polski, czyli pięć rzeczy, które w tych ostatnich dniach należy zrobić.

„Twoja piątka dla Polski” to swego rodzaju instrukcja postępowania skierowana do wyborców PiS.

– Ona określa to, co na te ostatnie dni jest naszemu narodowi potrzebne, czyli wzajemna wyrozumiałość, empatia, serdeczność, ciepło – zachęcał wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński. – Pójdźmy cały rodzinami. Zadzwońmy do przyjaciół, nie bójmy się argumentować. Mówmy do nich: “zostaliśmy tylko my, zrób to, co ja – zaufaj”.

PiS w specjalnie przygotowanej ulotce apeluje nie tylko o przekonywanie dotąd niezdecydowanych, ale też prosi o pomoc tym, którzy na wybory z różnych względów dotrzeć samodzielnie nie mogą.

MD

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content