“Plastyczny czwartek” w kolorach jesieni

Liście, kasztany, plastelina, papier, farby, szyszki – do wykonania ciekawych kompozycji plastycznych wcale nie potrzeba kosztownych materiałów. 11 października udowodnili to mali artyści, którzy uczestniczyli w kolejnym „Plastycznym czwartku” w Filii nr 23 Biblioteki Publicznej w Częstochowie. Wśród nich byli m.in. adepci sztuki z częstochowskiego Przedszkola nr 31.

Organizatorką „Plastycznych czwartków” jest Julita Dąbrowska, pracownik Filii nr 23 częstochowskiej Biblioteki Publicznej. Jak przyznaje, dzieci potrzebują tego typu zajęć. Chętnych do uczestnictwa w nich nie brakuje. – Ze względu na duże zainteresowanie organizuję zajęcia co tydzień. Mogą w nich uczestniczyć i przedszkolaki, i uczniowie szkół podstawowych. Bazuję na tym, co dzieci lubią i potrafią robić. Mamy teraz jesień, więc jest moda na kasztany, czy liście. To są łatwodostępne rzeczy, które nie wymagają nakładów finansowych, a dzieci lubią się nimi bawić.

Julita Dąbrowska dodała, że zajęcia plastyczne w bibliotece są też okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych. – To zawsze jest pierwszorzędne zadanie biblioteki. Na początku dzisiejszych warsztatów “przemyciłam” jeden ze znanych wierszy, “Pora wesoła”, dotyczący jesieni. On też nam towarzyszy i jest źródłem inspiracji dla dzieci podczas wykonywania prac plastycznych.

Na Plastyczne czwartki” Julita Dąbrowska zaprasza w godz. 12.30-14.30.

Maciej Orman