Źródło: Policja

Częstochowska Policja opublikowała zdjęcia i nagrania z jasnogórskiego monitoringu prosząc o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy napadu na pracownika Straży Jasnogórskiej.

Do bulwersującej sytuacji doszło w piątek 19 marca. O sprawie poinformowano dopiero teraz, ponieważ częstochowska Policja utrzymywała postępowanie w tajemnicy, dla dobra śledztwa. Więcej szczegółów w sprawie zdradza nam oficer prasowa częstochowskiej Policji, podkom. Sabina Chyra-Giereś:

19 marca pracownicy Straży Jasnogórskiej zauważyli mężczyznę w wieku około 45 lat, który na terenie Jasnej Góry nie miał założonej maseczki. Nie realizował nakazu zasłaniania ust i nosa. Pracownicy Straży poprosili aby opuścił pomieszczenie Kaplicy. Gdy wyszli na zewnątrz, mężczyzna zaatakował jednego z nich. Uderzał go i szarpał za odzież oraz przewrócił na ziemię.

– wyjaśnia oficer prasowa częstochowskiej Policji, podkom. Sabina Chyra-Giereś.

Jak wynika z ustaleń Policji, powodem pobicia było zwrócenie mężczyźnie uwagi o konieczności zasłaniania ust i nosa na terenie klasztoru jasnogórskiego. Sprawca w dalszym ciągu jest poszukiwany. Policja apeluje o pomoc w identyfikacji mężczyzny.

Policjanci z Komisariatu I, pod nadzorem prokuratora poszukują sprawcy tego przestępstwa. W chwili zdarzenia ubrany był w niebieskie spodnie dżinsowe, czarną kurtkę, posiadał też plecak w kolorze jasnym, we wzór typu “moro”. Osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawcy proszone są o kontakt z Policją pod numerem telefonu 997.

– apeluje podkom. Sabina Chyra-Giereś.

My również dołączamy do apelu Policji. O nowych ustaleniach w tej sprawie będziemy informować na bieżąco.

AKTUALIZACJA 28.04
Okazało się, że sprawcą ataku na pracownika Straży Jasnogórskiej był 51-letni mieszkaniec Gliwic. W dniu dzisiejszym mężczyzna sam zgłosił się na Policję. Czynności trwają. Szczegóły tutaj.

RG

Skip to content