Pociąg do kultury – zgarnij bilet powrotny za darmo!

 

Grafika: Koleje Śląskie

Miłośnicy muzeów, filharmonii, galerii sztuki i teatrów mogą czuć się wyróżnieni. W ramach akcji „Pociąg do Kultury”, organizowanej przez Koleje Śląskie, możliwe jest zdobycie biletu powrotnego z wydarzenia kulturalnego do miejsca zamieszkania za darmo. O tym, jak skorzystać z promocji i jak zdobyć darmowy bilet, mówi rzecznik prasowy Kolei Śląskich Tomasz Musioł:

Nasi pasażerowie kupując bilet w ponad 300 jednostkach kultury w naszym województwie, mają szansę dostać bilet na drogę powrotną z tej placówki za darmo. Bilet pociągowy przyznawany jest na podstawie biletu z kina, z teatru czy z filharmonii. Jeżeli ktoś jedzie np. do Katowic, idzie do kina Rialto i ma przy sobie bilet z tego kina, to otrzymuje darmowy bilet powrotny.

Placówek, dzięki którym możemy zdobyć darmowy bilet, jest naprawdę sporo. W samej Częstochowie znajduje się ich 15. Nie płacąc za powrót można wrócić także z muzeów i innych ośrodków kultury m.in. z Chorzowa, Katowic, Bytomia, Bielska-Białej lub nawet Wisły. Szczegółową listę placówek, dzięki którym możemy uzyskać darmowy bilet, można znaleźć na stronie Kolei Śląskich: www.kolejeslaskie.com/obsluga-podroznych/oferty/pociag-do-kultury

Warto jednak pamiętać, że bezpłatne przejazdy pociągiem można uzyskać tylko na trasach na obszarze Województwa Śląskiego. Akcja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego i jest ważna do końca 2020 roku.

Źródło: Koleje Śląskie

WB