Obchody rocznicy powstania Szarych Szeregów, nabory do gromad i drużyn w szkołach, prace remontowe w nowej siedzibie hufca, a także gra terenowa oraz piknik – tak rozpocznie się nowy rok harcerski w częstochowskim Hufcu ZHP.

Pierwsze z planowanych wydarzeń już 19 września. Szczegóły przedstawia Zastępca Komendanta Hufca hm. Przemysław Kowalski:

– Organizujemy kilka ciekawych inicjatyw. Angażujemy się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, w związku z czym współorganizować będziemy 2 wydarzenia. Pierwsze z nich już 19 września na Promenadzie przy placu zabaw od godz. 16.00. Będzie to gra terenowo-rowerowa. 22 września będziemy współorganizatorami podsumowania tego Tygodnia. Najważniejszym wydarzeniem będzie jednak rocznica powstania Szarych Szeregów. 27 września odbędzie się dla szkół Bieg Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej, którego celem będzie zapoznanie częstochowskiej młodzieży z historią harcerstwa. Tego samego dnia, wieczorem, częstochowscy instruktorzy spotkają na kominku instruktorskim, aby uroczyście uczcić pamięć harcerzy poległych za ojczyznę.

Hufiec Częstochowa obejmuje zasięgiem zarówno miasto, jak i powiat częstochowski. Przynależy do niego ponad 700 osób. Każdy, kto chciałby zasilić ich szeregi może to zrobić w prosty sposób:

– Wrzesień to bardzo intensywny czas dla harcerzy i harcerek naszego hufca. Przede wszystkim dlatego, że prowadzimy akcję naborową. Jest to czas, kiedy każdy może do jednostki harcerskiej, drużyny czy gromady dołączyć. Szczególnie zapraszamy uczniów i uczennice ze szkół z terenu miasta i powiatu częstochowskiego. Wystarczy wejść na stronę czestochowa.zhp.pl i wypełnić odpowiedni formularz. Nie ma złego momentu, aby dołączyć do harcerstwa.

Tegoroczny wrzesień to też początek prac remontowych w nowej siedzibie Hufca ZHP Częstochowa, przeniesionej z ul. Wilsona na ul. Pułaskiego. Harcerze zwracają się o pomoc do wszystkich sympatyków, pragnących wesprzeć przedsięwzięcie. Internetowa zbiórka środków niezbędnych do pokrycia wszystkich kosztów remontu dostępna jest na portalu zrzutka.pl.

ABK

Skip to content