Pod biało-czerwoną, głosowanie trwa

Fot. gov.pl

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej sfinansuje zakup masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu „Pod biało-czerwoną”. Udział w akcji umożliwi zebranie odpowiedniej ilości głosów, które oddawać można w wersji online.

„Pod biało-czerwoną” to projekt stworzony w celu zjednoczenia Polaków i promowania postaw patriotyzmu poprzez znajomość historii, tradycji i wartości narodowych. Jak mówi Andrzej Bachniak, lider projektu na miasto i gminę Częstochowa, każdy udział w akcji to skromna, ale ważna forma budowania wspólnoty społeczeństwa obywatelskiego.

– Projekt ma na celu zachęcenie obywateli naszego państwa do aktywnego życia patriotycznego. Głównym celem jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Aby Częstochowa otrzymała środki na zakup masztów i biało-czerwonych flag swój głos musi oddać minimum tysiąc mieszkańców gminy.

– Akcja jest ogólnopolska, dlatego głosować mogą wszystkie gminy. Głosowanie już trwa. Wystarczy wejść na stronę. Głosować można do 11 listopada do godz. 23:59. Zachęcamy wszystkich serdecznie do udziału.

Po ogłoszeniu wyników w gminach, które otrzymają obiecaną nagrodę, nastąpi uroczyste wywieszenie flagi na maszcie. W godnym i wyjątkowym miejscu, co jest dowodem istoty symboli narodowych w życiu Polaka. Tych, za które nasi przodkowie walczyli podczas obrony niepodległości Ojczyzny.

Projekt „Pod biało-czerwoną” realizowany jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który uczestniczyć ma w uroczystościach podniesienia flagi na maszt w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców.

ABK