Podejrzany o pobicie dziecka w areszcie

Fot. KMP w Częstochowie

Podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u dziecka swojej partnerki mieszkaniec Częstochowy został zatrzymany przez częstochowską policję we wtorek 12 stycznia. Pobita 2,5-nia dziewczynka z poważnymi obrażeniami głowy trafiła do szpitala.

Jeżeli wszczęte śledztwo potwierdzi, że dziecko było ofiarą przemocy, mężczyzna może trafić do więzienia na co najmniej trzy lata. Decyzją sądu 29-latek trafił do aresztu, gdzie spędzi kolejne trzy miesiące. Teraz sprawie przygląda się Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

– Do zdarzenia doszło 6 stycznia b.r. Dzień później dziewczynka trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie, gdzie na jej ciele stwierdzono liczne obrażenia w okolicach głowy oraz kończyn. Przeprowadzone w tej sprawie czynności procesowe pozwoliły na ustalenie, że dziewczynka ta została pobita przez partnera swojej matki, 29-letniego mężczyznę. Został on zatrzymany i usłyszał zarzut popełnienia zbrodni określonej w art. 156 § 1 pkt 2 Kodeksu Karnego, tj. spowodowaniu obrażeń ciała powodujących bezpośredni i ciężki uszczerbek na zdrowiu lub choroby realnie zagrażającej życiu. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy wobec tego mężczyzny – tłumaczył prokurator Piotr Wróblewski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

O potencjalnym zdarzeniu powiadomił szpital, do którego dziecko zostało przywiezione. Obrażenia zbadane przez lekarzy wskazywały na celowe działania osób trzecich. Zatrzymania 29-latka dokonali policjanci z komisariatu VI policji.

BNO

Skip to content