Policjanci z częstochowskiego ruchu drogowego brali udział 27 kwietnia w ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Działania skupiały się przede wszystkim na wyeliminowaniu piratów, którzy poruszali się z nadmierną prędkością i stwarzali zagrożenie bezpieczeństwa na drodze.

O szczegółach mówi podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

156 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość, z czego 141 zostało ukaranych mandatem karnym. Dwóch kierowców straciło uprawnienia do kierowania po tym, jak przekroczyli dozwoloną prędkość o pond 50km/h w obszarze zabudowanym.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych. O konsekwencjach podkomisarz Sabina Chyra-Giereś:

Kierowcy, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi. Przypominamy, że za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 31-40 km/h mandat wyniesie 800 zł. Jeśli kierowca będzie jechał o 41-50 km/h szybciej, niż to dozwolone, musi się liczyć z mandatem w wysokości tysiąca złotych. Dla piratów drogowych, którzy przekroczą prędkość o ponad 51 km/h i więcej mandat może wynieść od 1,5 do nawet 2,5 tys. zł. Jeśli wykroczenie zostanie popełnione w obszarze zabudowanym, oprócz wysokiej grzywny, kierowcy na 3 miesiące stracą też swoje uprawnienia do kierowania.

Od stycznia policjanci złapali prawie 6 tysięcy kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a prawie 100 kierowców straciło swoje uprawnienia za przekroczenie prędkości o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

KKO

Skip to content