Zakończyła się 12. edycja „Kawiarenki dla Seniora”. To akcja, w ramach której częstochowscy seniorzy i seniorki mogli w wybranych lokalach gastronomicznych wypić kawę i herbatę za symboliczną złotówkę. W roku 2019 w realizację akcji włączyło się 17 lokali. Całą inicjatywę podsumowała Olga Dargiel, rzecznik prasowy MOPS-u:

Seniorzy przez cały czas trwania akcji, tzn. od czerwca do grudnia, mogli odbierać kupony w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Ta akcja co roku cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Z roku na rok obserwujemy, że seniorzy biją własne rekordy popularności naszej akcji, czyli pobierania ilości kuponów. W minionym sezonie aż 4517 kuponów powędrowało do seniorów. W każdym tygodniu odbierali ich nawet do 160. Bardzo wielu seniorów skorzystało z akcji i to bardzo nas cieszy. Bo przecież o to chodzi, żeby seniorzy wychodzili z domu, żeby się aktywizowali i żeby chcieli wspólnie spędzać czas.

Organizatorzy są wdzięczni właścicielom kawiarni, klubów i restauracji, którzy włączyli się do akcji. Udział w akcji brały nie tylko osoby indywidualne, ale także seniorzy korzystający ze wsparcia Dziennego Domu „SENIOR+” oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie. MOPS już przygotowuje się do kolejnej edycji „Kawiarenki dla Seniorów”. Przedstawiciele lokali zainteresowani udziałem w kolejnej edycji, która ruszy około czerwca 2020 roku, proszeni są o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Częstochowie. Podczas startu akcji każdy z lokali otrzymuje oznaczenie „Miejsce Przyjazne Seniorom” – z datą rozpoczęcia danej edycji.

Foto źródło: materiały prasowe

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content