Podsumowanie projektu ,,Polski my naród”

W poniedziałek, 5 czerwca podsumowany został projekt ,,Polski my naród”. W jego ramach odbyły się trzy konkursy: ,,Małe ojczyzny – nasza tożsamość”, ,,Twoja interpretacja utworu Adama Mickiewicza” oraz „Wielcy Polacy o Kresach”.

Małgorzata Witek, dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Częstochowie zdradza szczegóły dotyczące projektu, którego współorganizatorem jest właśnie owa szkoła, wraz z Wydziałem Edukacji UM oraz Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”:

– W tym roku mieliśmy 112 uczestników, którzy byli zarówno z Polski, jak i z Litwy czy z Ukrainy. Projekt trwał od grudnia do maja, dziś mamy podsumowanie wszystkich trzech konkursów.

S. Milena ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa zauważyła, że projekt służy integracji młodych ludzi, który bardzo zaangażowali się w projekt ,,Polski my naród”:

– W LO Mickiewicza już od kilku lat obywają się piękne wydarzenia, które angażują młodzież z całej Polski. Dziś m.in. podsumowanie konkursu, związanego z postacią Adama Mickiewicza. Ludzie młodzi, jak powiedział św. Jan Paweł II są naszą przyszłością, nadzieją świata.

W tym roku zadaniem uczestników konkursu recytatorskiego było przedstawienie własnej interpretacji ballady „Świtezianka”. W konkursie „Wielcy Polacy na Kresach” uczniowie zaprezentowali sylwetki Polaków, związanych z Kresami, poprzez filmy oraz prezentacje multimedialne, pokazujące życie oraz twórczość wielkich Polaków. Uczestnicy konkursu „Małe Ojczyzny – Nasza Tożsamość” ukazali swoje „małe ojczyzny” za pomocą filmu lub fotoreportażu, pokazującego miejsca, osoby czy wydarzenia, związane ze swoją miejscowością.

LN

Galeria: Radio Fiat

Podsumowanie projektu ,,Polski my naród”

Skip to content