W ubiegły weekend na terenie Częstochowy i powiatu doszło do 55 kolizji i jednego wypadku drogowego. Doszło do niego w piątek w miejscowości Starcza. Kierowca Audi nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście, potrącając go.

W wyniku wypadku rowerzysta doznał urazu ręki, z którym trafił do szpitala. To jednak niejedyne zdarzenia odnotowane przez częstochowskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie minionego weekendu.

– Policjanci ujawnili 155 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym 77, które dotyczyły przekroczenia dozwolonych limitów prędkości. Jeden kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto ujawniono dwie osoby, które kierowały bez uprawnień oraz pięciu kierujących pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali również w tych dniach 31 dowodów rejestracyjny za zły stan techniczny pojazdu – mówiła podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Od piątku 10 września do niedzieli 12 września częstochowscy strażacy interweniowali przy 89 sytuacjach. W samej Częstochowie doszło w tym czasie do 41 zdarzeń wymagających interwencji strażaków, spośród których zanotowano pięć pożarów.

– Jednym z nich był pożar przy al. Niepodległości, gdzie doszło do rozprzestrzenienia się ognia w pomieszczeniu gospodarczym w jednym z mieszkalnych wieżowców. Z racji wielkości obiektu pożar był trudny do ugaszenia. Zostały tu poszkodowane trzy osoby, które przetransportowano do miejskiego szpitala. W powiecie natomiast jeden z pożarów miał miejsce w zakładzie produkcyjnym na stanowisku produkcji laminatów. W tym zdarzeniu na szczęście nikt nie odniósł obrażeń – powiedział st. kpt. Marcin Pudło z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie ostatniego weekendu niespełna 130 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta.

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych – było to łącznie 41 zdarzeń. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili siedem obserwacji, które wymagały interwencji służb. Wszystkie monitoringowe interwencje zrealizowali strażnicy miejscy. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – poinformował Artur Kucharski ze Straży Miejskiej w Częstochowie.

W miniony weekend funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczali kilka plenerowych imprez, które miały miejsce na terenie miasta.

BNO

Skip to content