Fot. Radio Fiat

Zalane piwnice, posesje i drogi to efekt niedzielnej ulewy, która przeszła nad Częstochową i regionem. W takiej sytuacji najwięcej pracy mają zawsze strażacy.

– Od piątku 19 czerwca do poniedziałkowego poranka na terenie Częstochowy i powiatu powstało ponad 170 zdarzeń wymagających interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej. Największą liczbę wyjazdów odnotowaliśmy w piątek oraz w niedzielę wieczorem, kiedy to przez teren miasta i powiatu przechodziła nawałnica powodująca liczne zalania posesji oraz dróg – mówi naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Kamil Dzwonnik.

Miniony weekend w ocenie Straży Miejskiej w Częstochowie minął bez poważniejszych incydentów. Odebrano 135 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców z prośbą o interwencję. Najwięcej, bo 56 zgłoszeń dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz picia alkoholu w miejscach publicznych.

– W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili osiem obserwacji, które wymagały interwencji służb. Wszystkie interwencje zrealizowali strażnicy miejscy – tłumaczy rzecznik, Artur Kucharski.

Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej.

W ubiegły weekend na drogach Częstochowy i powiatu doszło to trzech wypadków drogowych.

– Do jednego doszło w piątek ok. południa przy ul. Radomskiej w Częstochowie. Tam 63-letnia kobieta, kierowca Toyoty, nie zachowała ostrożności podczas manewru cofania i najechała na pieszego. W wyniku tego zdarzenia pieszy trafił do szpitala, gdzie pozostał na leczeniu. Drugie zdarzenie drogowe miało miejsce w piątek po południu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 15-latek jadący rowerem nie zachował ostrożności i najechał na poprzedzający rower, którym również kierował 15-latek. Sprawca z urazem głowy i ręki został przewieziony do szpitala. Natomiast w nocy z piątku na sobotę ok. godz. 1:05 19-letni kierowca Volkswagena, skręcając z ul. Dąbrowskiego w al. Jana Pawła II, nie ustąpił pierwszeństwa oznakowanemu radiowozowi Toyota. W wyniku zdarzenia kierowca i pasażerowie Toyoty z ogólnymi stłuczeniami trafili do szpitala – podaje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, podkom. Sabina Chyra-Giereś.

Ponadto w ubiegły weekend doszło do 61 kolizji, a mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 160 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Czterech z nich straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Zatrzymano także czterech nietrzeźwych kierowców, ponad trzydziestu pojazdom zatrzymano dowody rejestracyjne, z czego 17 dotyczyło złego stanu technicznego.

BNO

Skip to content