Podsumowanie weekendu według służb

fot. Radio Fiat

W miniony weekend najwięcej pracy mieli strażacy. Podczas dwóch dni powstało 48 zdarzeń, które wymagały interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej. Na szczęście wśród nich nie było żadnej dużej interwencji.

Szczegółowe podsumowanie działań straży pożarnej przedstawia naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Kamil Dzwonnik.

Prowadzone działania to gaszenie 8 pożarów i usuwanie 40 miejscowych zagrożeń. Pragnę też zaznaczyć, że jest coraz zimniej a w związku z tym rozpoczyna się sezon grzewczy. Dlatego przypominam, że jest to już ostatni termin na zaproszenie kominiarza do swojego domu oraz warto zainwestować w czujniki dymu i tlenku węgla.

W ubiegły weekend na drogach Częstochowy i powiatu było bezpiecznie. Policjanci wyjeżdżali kilkadziesiąt razy do kolizji drogowych, ale nie doszło do żadnego wypadku.

Od 10 października na terenie Polski obowiązują nowe przepisy związane z pandemią COVID-19. W sobotę funkcjonariusze policji dbali o bezpieczeństwo mieszkańców miasta podczas trwającego, publicznego zgromadzenia przeciwko noszeniu maseczek. W trakcie policjanci wylegitymowali kilkanaście osób, które nie stosowały się do obowiązku zasłaniania nosa oraz ust. Wobec 6 uczestników zastosowali pouczenie, natomiast wobec 13 osób skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu – mówiła asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Ponadto asp. szt. Marta Kaczyńska przypomina, że wprowadzone ograniczenia mają działać nie przeciwko, a dla dobra mieszkańców. Podchodząc do tego lekceważąco narażamy siebie i wszystkich wokół.

KP