Podsumowanie wielkanocnego weekendu – było spokojnie

W świąteczny weekend na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 12 kolizji. Nie odnotowano w tym czasie żadnego wypadku drogowego.

Ujawniono za to 218 wykroczeń, z czego prawie 150 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.

– Czterech kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, przez co stracili oni swoje uprawnienia na trzy miesiące. Policjanci zatrzymali również pięciu nietrzeźwych kierowców. W okresie świątecznym podjęto łącznie ponad 650 interwencji, w tym 68 to interwencje domowe, 59 dotyczyło zakłócania porządku publicznego, a 20 – spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – poinformowała podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Jak powiedział Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie, dyżurni przyjęli w trakcie minionego świątecznego weekendu 118 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta.

– Najwięcej zgłoszeń w czasie ostatnich czterech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego, ciszy nocnej, spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz osób nietrzeźwych w miejscach publicznych (łącznie 48 zgłoszeń). W ciągu minionych czterech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili siedem obserwacji, które wymagały interwencji służb. Wszystkie interwencje zrealizowali nasi funkcjonariusze. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę rozwozili paczki wielkanocne dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Częstochowy. W Wielką Sobotę zabezpieczali też „Śniadanie Wielkanocne” dla osób bezdomnych i potrzebujących, które odbyło się w szkole przy ul. Targowej. Wtedy też ujęto mężczyznę poszukiwanego przez policję – mówił Artur Kucharski.

Okres Świąt Wielkiej Nocy był wyjątkowo spokojny także dla częstochowskich strażaków.

– Od piątku 15 kwietnia do poniedziałku 18 kwietnia jednostki ochrony przeciwpożarowej interweniowały 36 razy. 19 zdarzeń miało miejsce na terenie Częstochowy, a 17 – w powiecie. Nie odnotowaliśmy w tym czasie poważniejszych interwencji – powiedział mł. bryg. Kamil Dzwonnik, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Mimo niekorzystnej pogody straż pożarna nieustannie zmaga się z pożarami wywołanymi wypalaniem traw. Strażacy apelują i ostrzegają, że takie działania są zagrożone karą grzywny nawet do 5 tys. zł.

BNO

Skip to content