Pogoda po „majówce” – przewidywane burze i deszcze

Na początku tygodnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał przed wieczornymi i nocnymi przymrozkami. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla północnej części kraju i obowiązywały do środy do godz. 7:00.

Czy niskie temperatury na początku maja objęte alertem oznaczają powrót zimy? Nic bardziej mylnego.

– Zapowiada się ciepło, do 22°C. Będzie niestety za to dużo przelotnych opadów i gwałtowniejszych burz. Porywy wiatru nie powinny przekraczać 70 km/h. Noce pochmurne, także z przelotnymi deszczami i burzami z wiatrem do 60 km/h. W piątek będzie ciepło, ok. 19-20°C. Niestety, także i tutaj możliwe wyładowania atmosferyczne – mówił Michał Folwarski z IMGW, zapowiadając pogodę dla Częstochowy i regionu na najbliższe dni.

Jak dodaje synoptyk, taka pogoda będzie się utrzymywać także w weekend.

– Najbliższa sobota stanie pod znakiem przelotnych deszczy i temperatury ok. 17-18°C i z lokalnymi burzami. W niedziele podobnie jednak z mniejszym prawdopodobieństwem burz. Noce będą z temperaturą ok. 10-11°C – dodał synoptyk.

Przymrozki objęte alertem wynosiły lokalnie nawet do -3°C przy gruncie. Według przewidywań synoptyków minione dni były ostatnimi w tegorocznym maju z tak niskimi temperaturami.

BNO

Skip to content