Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza dzieci na tegoroczne wyjazdy kolonijne. Wakacyjny wypoczynek w Poniku podzielony zostanie na cztery turnusy, a dla dzieci i młodzieży przewidziana będzie spora liczba różnorodnych atrakcji.

O szczegółach dotyczących kolonii letnich mówi Paulina Gradek z częstochowskiej Caritas:

– Organizujemy turnusy ogólnodostępne oraz dla dzieci rolników. W tym drugim przypadku wymogiem jest to, aby choć jeden rodzic był objęty pełnym ubezpieczeniem KRUS, pobierał rentę lub emeryturę. Wszystkie turnusy trwają 10 dni.

Jak się okazuje uczestnicy turnusów z pewnością na nudę nie będą narzekać. Organizatorzy wyjazdów przygotowali dla dzieci i młodzieży dwie wycieczki autokarowe, różne konkursy oraz gry terenowe:

– W planach mamy wycieczkę do parku rozrywki Energylandia oraz do Ogrodzieńca. Poza tym opiekunowie oraz kierownicy kolonii ciekawie organizują czas w ośrodku. Dzieci i młodzież na pewno nie będą się nudzić.

Zapisy na kolonie prowadzone są w biurze Caritas Archidiecezji Częstochowskiej przy ul. Staszica oraz pod numerem telefonu: 506-394-560. Terminy poszczególnych wyjazdów znajdują się na stronie www.caritas.czest.pl.

ABK

Skip to content