Policja apeluje o przestrzeganie zaleceń dotyczących ograniczenia przemieszczania się

Policja apeluje o przestrzeganie zaleceń dotyczących ograniczenia przemieszczania się. Zgodnie z rozporządzeniem rządu od 19 dziś do 6 rano w Nowy Rok przemieszczanie się będzie możliwe wyłącznie w celu wykonywania czynności służbowych i zawodowych, wykonywania działalności gospodarczej albo zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.
Podkomisarz Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji przypomniał, że policjanci od początku wspierają działania, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Powiedział, że podczas nocy sylwestrowej policjanci będę reagowali przede wszystkim na sytuacje związane z zagrożeniem życia i kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze będą też zwracali uwagę na to, czy ludzie gromadzą się i spożywają alkohol w miejscach publicznych.
Antoni Rzeczkowski powiedział, że w okresie świątecznym Polacy przestrzegali zaleceń dotyczących spędzania czasu w gronie najbliższych i wyraził nadzieję, że dziś w nocy będzie podobnie.

źródło: IAR