Źródło fot. czestochowa.slaska.policja.gov.pl

– W okresie Świąt Bożego Narodzenia nie będą prowadzone kontrole liczby osób spędzających czas przy wigilijnym stole – poinformowała podkom. Sabina-Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Należy jednak pamiętać, że w sytuacji otrzymania zgłoszenia o naruszeniu przepisów mundurowi będą musieli sprawdzić, czy nie zostały złamane przepisy.

W czasie Świąt częstochowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zwrócą uwagę przede wszystkim na prędkość oraz trzeźwość kierowców.

– W dalszym ciągu obowiązuje zakaz gromadzenia się, nakaz zakrywania nosa i ust oraz utrzymywania dystansu społecznego. Pamiętajmy, że policjanci nie szukają powodu, by ukarać kogoś mandatem karnym lub sporządzić wniosek o ukaranie do sądu. Jednak jeśli ktoś celowo będzie lekceważył obowiązujące przepisy, musi się liczyć z konsekwencjami. Wszystkim nam zależy na tym, aby Nowy Rok powitać w zdrowiu, dlatego apeluję o rozsądek i wzajemne zrozumienie – dodała rzeczniczka częstochowskiej policji.

W czasie świąt częstochowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zwrócą uwagę przede wszystkim na prędkość oraz trzeźwość kierowców.

– Sprawdzą też, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci są prawidłowo przewożone. Wszystko po to, by każdy szczęśliwie dotarł do celu. Apeluję o rozsądek i wyobraźnię za kierownicą oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Proszę pamiętać, że wprowadzone przepisy w związku z pandemią koronawirusa mają na celu ograniczenie jego emisji, dlatego zadbajmy o siebie nawzajem oraz nie narażajmy siebie i swoich bliskich na zakażenie. Niech te Święta będą dla każdego zdrowe, pełne radości i optymizmu – życzyła wszystkim czytelnikom podkom. Sabina-Chyra-Giereś.

Święta to czas, w którym warto być z najbliższą rodziną. Jeśli to możliwe, spędźmy je przy ognisku domowego i bezpiecznego ciepła.

BNO

Skip to content