Policja kontroluje kierowców częstochowskiego MPK

Fot. czestochowa.slaska.policja.gov.pl

W związku z szeregiem sytuacji, jakie miały miejsce w Warszawie, Policja w całej Polsce rozpoczęła kontrole autobusów miejskich. Działania mają poprawić bezpieczeństwo zarówno na drogach, w czasie wzmożonego wakacyjnego ruchu, jak i bezpieczeństwo pasażerów korzystających z komunikacji.

Od początku tygodnia podobne działania mają także miejsce w Częstochowie.

– Kierowcy są kontrolowani w czasie postojów na pętlach, bądź w zajezdniach. Funkcjonariusze sprawdzają zarówno stan trzeźwości jak i stan psychofizyczny kierowców autobusów. W trakcie kontroli przypominano również o obowiązku zakrywania części twarzy w środkach komunikacji miejskiej. Apelujemy do osób korzystających ze środków transportu publicznego, aby w przypadku podejrzenia, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, niezwłocznie poinformować o tym Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112 – mówiła podkom. Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W trakcie dotychczasowo przeprowadzonych kontroli wszystkie wyniki były negatywne. To bardzo dobra wiadomość, która pokazuje odpowiedzialne podejście częstochowskich kierowców do swoich obowiązków. Podczas działań mundurowi wręczali też kierującym materiały profilaktyczne, a pasażerom przypominali o obowiązku zakrywania części twarzy w środkach komunikacji miejskiej.

BNO

Skip to content