4 motocyklistów zginęło w Częstochowie i powiecie podczas tegorocznego sezonu. Olsztyn pod Częstochową był miejscem oficjalnego pożegnania lata, przez tę grupę zmotoryzowanych.

Zakończenie sezonu było dobrą okazją do podsumowania sezonu motocyklowego na drogach i działań prewencyjnych.

– Podczas imprezy częstochowska drogówka rozmawiała z uczestnikami oraz miłośnikami jednośladów na tematy zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów, apelując o ostrożną i bezpieczną jazdę – podkreślała asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Niestety, mimo apeli policji o ostrożną jazdę i oficjalnego zakończenia sezonu motocyklowego, nadal dochodzi do wypadków z udziałem jednośladów.

– Do nieszczęśliwego wypadku doszło w ostatnią niedzielę (13.10) w miejscowości Garnek. Tam, 37-letni motocyklista nie dostosował prędkości do panujących warunków i wypadł z łuku drogi. Uderzył w drzewo, ponosząc śmierć na miejscu – dodała aspirant sztabowa.

Jak podaje Komenda Główna Policji, w Polsce w 2018 roku zginęło 238 kierowców jednośladów, czyli o siedmiu więcej niż w roku 2017. Więcej było także rannych – 2459, czyli 428 więcej niż rok wcześniej.

BNO
Fot.: KMP w Częstochowie

Skip to content