fot. Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Od początku wakacji na polskich drogach zginęło już 220 osób. A czy na drogach miasta i powiatu było bezpieczniej niż w ubiegłym roku? Częstochowska policja podsumowała tegoroczny okres wakacyjny.

Jak mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, statystyki są lepsze niż te z ubiegłego roku.

– Z danych przedstawionych przez częstochowską drogówkę wynika, że było mniej zdarzeń drogowych, mniej osób zostało rannych, jednak podobnie jak w ubiegłym roku 2 osoby zginęły w wypadkach drogowych.

Od początku wakacji na drogach naszego miasta i powiatu doszło do 43 wypadków, w których 63 osoby zostały ranne, a 2 zginęły – 1 pieszy i 1 kierujący pojazdem. W ubiegłym roku w pierwszej połowie wakacji doszło do 63 wypadków, w których 84 osoby zostały ranne, a śmierć poniosło 2 rowerzystów. Podkom. Sabina Chyra-Giereś wyjaśnia, co jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

– Główną przyczyną najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Dlatego częstochowska drogówka prowadzi wiele akcji kontrolno-represyjnych na drogach naszego miasta i powiatu, by dzięki temu wyeliminować z ruchu piratów drogowych, stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – podkreśla podkom. Sabina Chyra-Giereś.

Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę. Częstochowska policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali przed przejściami dla pieszych.

MSI

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content