Policja poszukuje świadków wypadku przy Alei Wojska Polskiego

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie poszukuje świadków wypadku drogowego, do którego doszło 20 października 2018 roku około godziny 13:50 w Częstochowie przy Alei Wojska Polskiego 114.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem vectrą uderzył w tył hondy civic, a następnie w sygnalizator ostrzegawczy przed przejściem dla pieszych, który przewrócił się na stojące na chodniku piesze.
Do zdarzenia doszło 20 października 2018 roku około godziny 13:50 w Częstochowie przy Alei Wojska Polskiego 114.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem vectrą, jadąc w kierunku Warszawy, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, uderzył w tył hondy civic, która zatrzymywała się przed przejściem dla pieszych, a następnie zjechał gwałtownie na lewy pas ruchu i pobocze, uderzając przodem pojazdu w pulsacyjny sygnalizator ostrzegawczy „przejście dla pieszych”, który przewrócił się na stojące na chodniku piesze. Piesze z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Kierujący oplem i hondą byli trzeźwi.

Śledczy zwracają się z apelem do osób mogących pomóc w ustaleniu okoliczności tego wypadku o niezwłoczny osobisty kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP w Częstochowie, ul. Popiełuszki 5 pokój nr 116 lub kontakt telefoniczny pod numerem: (34) 369-12-80 lub 369-14-28.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Częstochowie