Policjanci zatrzymali 11 uczestników bójki

policja-radiowoz-1

Częstochowscy policjanci zatrzymali 11 osób uczestniczących w bójce, która miała miejsce wczoraj około godziny 23.00 na ul. Krakowskiej w Częstochowie. Jak ustalili śledczy powodem awantury było najprawdopodobniej zniecierpliwienie stojącego w sklepowej kolejce 27-letniego mieszkańca Częstochowy, który sprowokował całe zajście. Za udział w bójce lub pobiciu uczestnikom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 23.00 na ul. Krakowskiej w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż powodem szarpaniny było najprawdopodobniej zniecierpliwienie stojącego w sklepowej kolejce zaczepnego 27-letniego mieszkańca Częstochowy. Dzięki szybkiej interwencji policjanci zatrzymali 11 najbardziej agresywnych osób w wieku od 19 do 38 lat. Kilku uczestnikom bójki pogotowie udzieliło pomocy przedmedycznej. W zdarzeniu uczestniczyli zarówno obywatele naszego kraju jak i Ukrainy, jednak zdarzenie to nie miało charakteru incydentu na tle narodowościowym. Śledczy pracujący nad tą sprawą po południu rozpoczną przesłuchania uczestników zdarzenia.

Poszukujemy osoby duchownej, poruszającej się najprawdopodobniej samochodem marki Volkswagen koloru ciemnego, która była naocznym świadkiem bójki przed sklepem. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Komisariatem IV Policji w Częstochowie ul. Kopernika 38 tel. 34/3691746 lub Komendą Miejską Policji w Częstochowie ul. Popiełuszki 5 tel. 34/3691900.

źródło: KMP w Częstochowie

Skip to content