Za nami okres świąteczny. Dla częstochowskiej policji to czas realizacji ogólnopolskich działań „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”, które nieprzerwanie trwają od 24 grudnia.

Komenda Miejska Policji w Częstochowie podaje, że w czasie świąt doszło do dwóch wypadków drogowych. Oba spowodowane były przez kierowców, a poszkodowanymi byli piesi.

– Pierwszy wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Monte Cassino. 22-letni kierowca BMW potrącił na przejściu dla pieszych 73-letniego mężczyznę, który z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala – poinformowała asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji.

Drugi wypadek miał miejsce kilka chwil później przy ul. Rocha w Częstochowie.

– 63-letni kierowca Audi, zamieszkały w powiedzie kłobuckim, potrącił 43-letniego mężczyznę, przechodzącego poza przejściem dla pieszych. Poszkodowany również trafił do szpitala w wyniku poniesionych obrażeń – dodała.

Obie sprawy będzie wyjaśniać Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji. Poza tym w świąteczne dni funkcjonariusze Ruchu Drogowego wyjechali do 37 kolizji oraz wykonali ponad 680 badań trzeźwości, zatrzymując dwóch kierowców będących pod wpływem alkoholu i dwóch kierowców posiadających zakaz prowadzenia pojazdów.

BNO

Skip to content