Policyjny dron “czuwa” nad bezpieczeństwem pieszych

Policjanci z częstochowskiej „drogówki” kolejny raz prowadzą działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Stróże prawa wykorzystują do działań bezzałogowy statek powietrzny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Piesi oraz rowerzyści to niechroniona grupa uczestników ruchu drogowego, która w zderzeniu z pojazdem zazwyczaj odnosi poważne obrażenia. W szereg zadań realizowanych przez częstochowską “drogówkę” na rzecz poprawy ich bezpieczeństwa wpisują się działania z wykorzystaniem specjalistycznego drona, który „obserwuje” zachowanie kierujących pojazdami w relacji z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Dzisiaj na drogach Częstochowy prowadzone są takie działania.

Okres letni sprzyja spacerom i wycieczkom rowerowym, w których biorą udział całe rodziny. W rejonach parków, deptaków, zbiorników wodnych, czy placów zabaw obserwujemy większe natężenie ruchu, dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie obowiązujących przepisów i zachowanie ostrożności. Szczególnie w rejonie przejść dla pieszych.

Kierowco! Zwolnij, noga z gazu! Kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania, nie zapominając jednocześnie o wzajemnym szacunku. Bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych!

 

Źródło: KMP Częstochowa

Skip to content