Politechnika Częstochowska uczestniczy w międzynarodowym projekcie Komisji Fulbright’a

Politechnika Częstochowska znalazła się w gronie partnerów międzynarodowego programu mentoringowego TopMinds, po raz szósty organizowanego przez Stowarzyszenie Top 500 Innovators i Polsko-Amerykańską Komisję Fulbright’a. W gronie uczestników Programu znalazła się doktorantka częstochowskiej Uczelni.

Program TopMinds poświęcony jest współpracy mentoringowej, czyli łączy doświadczonych naukowców z osobami dopiero wchodzącymi na drogę poważnej pracy akademickiej i pozwala na wymianę doświadczeń m.in. w zakresie organizacji czasu, pilotowaniu projektów czy łączenia działalności naukowej z życiem prywatnym. O szczegółach mówi uczestniczka tegorocznej edycji Programu i doktorantka Politechniki Częstochowskiej, Klaudia Całus-Makowska:

Program TopMinds został stworzony dla młodych naukowców, abyśmy mogli znaleźć dodatkowe wsparcie w naszej drodze na uczelni i żebyśmy mogli z naszym mentorem znaleźli wspólny język i byśmy mogli na jego pomocy oprzeć rozwijanie siebie.

6. edycja Programu TopMinds potrwa do czerwca. W tym czasie na Politechnice odbywać się będą spotkania dla studentów i doktorantów, którzy są zainteresowani samodoskonaleniem. Do takich zajęć może się zgłosić każdy student, choć trzeba pamiętać, że program TopMinds nie wiąże się z uzyskaniem naukowego czy projektowego stypendium, a jedynie wspomaga pracę nad sobą lub swoim warsztatem naukowym. Jedno z takich spotkań planowane jest na marzec:

Będzie obfitowało w różne szkolenia, np. jak pisać grant albo czy też jak starać się o staże zagraniczne – takie pomocne rzeczy dla każdej osoby, która studiuje i chce się dalej rozwijać.

Politechnika współpracuje z Komisją Fulbrighta nie po raz pierwszy. Pod koniec 2021 roku informowaliśmy o tym, że do innego programu tej instytucji zakwalifikowała się doktorantka Lena Caban, która mogła dzięki temu przeprowadzić badania do swojej pracy doktorskiej na terenie Stanów Zjednoczonych.

Skip to content