Politechnika ku najmłodszym

Nauka, sport i zabawa – to i jeszcze więcej zaproponowała Politechnika Częstochowska podczas Pikniku Naukowego zorganizowanego na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym.

Wydarzenie skierowane głównie dla dzieci i młodzieży miało za zadanie przyciągnąć i zaciekawić najmłodszych adeptów przyszłych studiów do wybrania właśnie tej uczelni. Ideą pikniku jest to, aby Politechnika zapadała młodym ludziom w pamięć.

– W tej imprezie chodzi o to, aby mieszkańcy Częstochowy, zaczynając od tych najmłodszych, a kończąc na najstarszych, mieli świadomość o istnieniu Politechniki. Jest to też okazja do miłego spędzenia czasu. Wiadomo, że młodzi ludzie nie zapamiętają nazw wszystkich Wydziałów i kierunków kształcenia, ale powinni pamiętać o istnieniu naszej Uczelni aż do rozpoczęcia studiów – powiedział prof. Norbert Szczygiol, rektor Politechniki Częstochowskiej.

Podczas pikniku zaprezentowało się sześć Wydziałów Politechniki, Biblioteka Główna, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Wydawnictwo.

– Pracownicy naszej Uczelni przygotowali liczne konkursy z zakresu nauk technicznych. Wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z zasadami rekrutacji. Są prowadzone zajęcia przez animatorów. Przygotowaliśmy m.in. malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, zabawy z chustą animacyjną, fotobudkę, gry zespołowe Tower of Power, czy Koło Fortuny. Jest także wata cukrowa oraz popcorn, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Wszystko po to, by zachęcić młode osoby do studiowania na Politechnice Częstochowskiej. Na naszych wydziałowych stoiskach prezentujemy doświadczenia naukowe w sposób bardzo przystępny dla dzieci. Chcemy pokazać, że nauka może być traktowana na wesoło i nie trzeba się bać przedmiotów ścisłych – mówiła Kamila Sobczak, kierownik Działu Promocji Uczelni.

Piknik był okazją, podczas której każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Młodsi skusili się na watę cukrową, popcorn oraz gry. Nieco starsi mogli rozwiać swoje wątpliwości co do wyboru przyszłych studiów.

W najbliższy wtorek 31 maja w Hali Sportowej Politechnik częstochowska Uczelnia organizuje „Targi pracy” skierowane do wszystkich studentów. Z kolei w sobotę 4 czerwca Politechnika zaprasza na kolejny Piknik Naukowy, który tym razem odbędzie się w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim.

BNO

 

Galeria: Radio Fiat

Skip to content