Obostrzenia koronawirusowe nie kończą się, a rok akademicki już za pasem. W związku z tym Politechnika Częstochowska postanowiła dostosować system kształcenia na uczelni poprzez organizację zajęć w tzw. trybie mieszanym.

Polegał on będzie na tym, że część zajęć odbywać się będzie w formie stacjonarnej, natomiast te, które nie wymagają przychodzenia studentów na uczelnię – w formie online. Szczegóły przedstawia rzecznik Politechniki Częstochowskiej, Izabela Walarowska.

Zagrożenie pandemią koronawirusa wymogło na wszystkich uczelniach w Polsce zmianę sposobu kształcenia – podkreśla Walarowska. – W związku z tym na Politechnice Częstochowskiej kształcenie będzie się odbywało w trybie tzw. hybrydowym, a więc wykłady będą prowadzone w formie online, natomiast zajęcia, które będą wymagały wiedzy praktycznej, będą prowadzone na miejscu, choć oczywiście w reżimie sanitarnym. W tej chwili dopracowujemy szczegóły – w swoim czasie pojawią się one na stronie naszej uczelni.

Izabela Walarowska przypomina także o rekrutacji na studia, która nadal trwa. Zwraca również uwagę na fakt, że w związku z opóźnionymi maturami rekrutacja zostanie wydłużona.

– W tej chwili trwa kolejny etap rekrutacji, przy czym ze względu na to, że terminy matur były przesunięte, analogicznie zostanie przesunięty termin zakończenia rekrutacji. Jeszcze w październiku będziemy przeprowadzać rekrutację na studia, więc tegoroczni maturzyści nie muszą się niczego obawiać.

Rejestracja odbywa się poprzez system elektroniczny. Należy wejść na stronę Politechniki Częstochowskiej, kliknąć w zakładkę “Kandydat”, a następnie “Rekrutacja krok po kroku”, gdzie znajduje się szczegółowa instrukcja, jak należy się zarejestrować. Do dyspozycji przyszłych studentów są także komisje rekrutacyjne, które pomagają w rozwianiu ewentualnych wątpliwości. Ostatni termin rekrutacji to 9 października.

MSI

Skip to content