Politechnika Częstochowska objęła patronatem naukowym trzy klasy Zespołu Szkół Technicznych. W ramach współpracy młodzież korzystać będzie m.in. z zajęć prowadzonych w nowoczesnych laboratoriach Katedry Maszyn Cieplnych.

Kadra naukowa Uczelni przybliżać będzie uczniom zagadnienia związane m.in. z ideą gospodarki obiegu zamkniętego, której celem jest poszanowanie środowiska naturalnego poprzez minimalizację zużycia surowców i wyrobów oraz wpływem procesów produkcyjnych i konsumpcji na środowisko naturalne. – Uczestnicy zajęć będą mogli poczuć się jak prawdziwi studenci – mówi Renata Włodarczyk z Wydziału Inżynierii Mechanicznej Politechniki Częstochowskiej:

– Są to klasy, które merytorycznie wpisują się w prowadzone przez nas kierunki. W ramach tej współpracy uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych i wykładach, prowadzonych przez naszych pracowników. Uczniowie mają pełne prawo do tego, aby rozpocząć takie zajęcia już w przyszłym miesiącu.

Jak tłumaczy wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie Agnieszka Tomaszewska, umowa o współpracy z Politechniką Częstochowską podpisana została już w listopadzie ubiegłego roku. W czasie spotkania, do którego doszło 11 kwietnia bieżącego roku, umowę tę natomiast rozszerzono:

– Rozszerzyliśmy umowę o współpracy z dwoma wydziałami: Wydziałem Infrastruktury i Środowiska oraz Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej. Zostaliśmy objęci innowacją „gospodarka obiegu zamkniętego”, która ukierunkowana będzie m.in. na tzw. eco design.

Podpisanie aneksów do umowy o współpracy szkoły z Politechniką odbyło się w czasie Festiwalu Techniki, połączonego w placówce z Dniami Otwartymi.

ABK

Skip to content