Ferie zimowe to czas aktywnego wypoczynku uczniów. Kolonie, półkolonie czy zimowiska to jedne z najpopularniejszych form zorganizowanego spędzania czasu przez dzieci i młodzież. We wtorek 22 lutego Radio Fiat odwiedziła grupa 16 dzieci, biorących aktywny udział w półkoloniach organizowanych przez parafię św. Zygmunta w Częstochowie.

Jak zapewniał ks. Jacek Marciniec, proboszcz parafii, najmłodsi nie mają czasu na nudę.

– Staramy się, by był to czas, w którym nasza młodzież ma co robić i walczy z nudą. Był bal karnawałowy, dzieci pojawiły się w strojach z różnych bajek. Były Panie z Krakowa, które animowały ten bal. W czasie półkolonii przemieszczamy się i aktywnie spędzamy czas – mówił ks. Jacek Marciniec.

W półkoloniach zorganizowanych przez parafię św. Zygmunta wzięły dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Program przygotowany dla dzieci był bardzo napięty.

– W poniedziałek dzieci mogły wyszaleć się na trampolinach. Młodzi bardzo lubią ruch i tego typu atrakcje. Byliśmy też zwiedzać katedrę. Będąc z ks. Jackiem, zawsze pamiętamy o tym, że by wejść do miejsca przed Najświętszym Sakramentem i się pomodlić. Byliśmy również na lodowisku, a jutro planujemy zwiedzić Jasną Górę w miejscach, gdzie nasze dzieci jeszcze nigdy nie były – podkreśliła Anna Ledwan, jedna z opiekunek.

Dzieci z półkolonii były gośćmi audycji Inne Spojrzenie, prowadzonej w każdy wtorek na antenie Radia Fiat po godz. 14:10 przez ks. Jacka Marcińca.

BNO

Skip to content