Żeglarstwo/fot. UKS Morka, fb

Jeśli lubisz wiatr i wodę, te zajęcia dadzą Ci przygodę! Oprócz tego radość wielką, a na koniec umiejętność wszelką. Chodzi tu o żeglugę, a konkretnie jej naukę. Wszystko to bezpłatnie w częstochowskiej wodnej strefie w parku Lisiniec na zbiorniku Pacyfik. Jak skorzystać? Prosta rzecz. Nabór on-line właśnie trwa, a wszystko w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PolSailing 2021.

Program obejmuje zarówno szkolenie teoretyczne, jak i praktyczną naukę żeglowania. O szczegółach mówi Jarosław Cieślak z UKS Morka w Częstochowie:

– PolSailing to ogólnopolski program edukacji żeglarskiej. Organizowany jest przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Ministerstwem Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Ma na celu wprowadzenie dzieci do żeglarskiego świata. W Częstochowie zajęcia będą się odbywać w parku Lisiniec. Skierowane są do dzieci w wieku 7-10 lat. Rekrutacja odbywa się w sposób internetowy na stronie www.polsailing.pl. Tam należy wysłać zgłoszenie.

Praktyczna nauka żeglowania prowadzona będzie na szkoleniowych łódkach typu Optimist oraz deskach windsurfingowych, a wszystko to pod okiem wykwalifikowanych trenerów:

– Zajęcia odbywać się będą od 28 czerwca przez 2 tygodnie – w poniedziałki, wtorki i środy lub też w czwartki, piątki i soboty w godzinach od 16.00 do 19.00. Zajęcia są całkowicie bezpłatne. Na koniec każdy wilk morski otrzyma od nas certyfikat.

Treningi na wodzie uzupełnione będą zajęciami na lądzie, takimi jak warsztaty, spotkania moderowane, gry sprawnościowe czy zabawy terenowe.

ABK

Skip to content